Talasemi Hastaları Birliktelik Kahvaltısında Biraraya Geldiler

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve aynı zamanda Türkiye Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ‘’8 Mayıs Dünya Talasemi Günü’’ münasebetiyle Hatay Büyükşehir Belediyesi Habib-i Neccar Sosyal tesislerinde Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın katkı ve katılımıyla hasta, hasta ailelerine yönelik düzenlemiş olduğu kahvaltı programında bir araya geldiler.

Kerimoğlu, günün anlam ve önemi üzerine yaptığı konuşmasında; Dünya da ve ülkemiz de önemli bir halk sağlığı sorunu olan talasemi hastalığı hepimizin elbirliği içerisinde mücadele etmesi gereken konuların başında gelmektedir. Gerek hasta doğumlarının önlenmesi ve gerekse mevcut hastaların sosyal sorunlarını çözüme kavuşturma konusunda birlikte hareket edilmesi gerektiğine değinerek bu konuda bizlere düşen görev ise hasta ve hasta ailelerine her zaman yardımcı olmaktır. Böylesi anlamlı bir günde bizleri yalnız bırakmayarak hastalarımıza ve ailelerine her zaman her konuda destek olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doç.Dr.Lütfü Savaş’a dernek yönetim kurulum, hasta ve hasta ailelerim adına sonsuz teşekkür ederim.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’ta talasemi konusunda önemli hizmetler sunan Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneğinin sağlık alanında hizmet veren önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğuna değindi. Önemli hizmetler sunan sivil toplum kuruluşlarının her zaman yanında olduğunu dile getirerek hasta ve hasta ailelerinin sorunlarını dinleyerek onlarla sohbet etti ve 8 Mayıs Dünya Talasemi Günlerini kutladı.

Başkan Kerimoğlu katkılarından dolayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a bir plaket takdim ederek, hasta ve hasta aileleriyle beraber anı fotoğrafı çektirdi.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.