Talasemi Federasyon Başkanı Ali Kılıç’tan Rektör Kaya’ya ziyaret …

MKÜ ile ortak çalışmalar yapmaya hazırız …

     DSC_3666

      Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Ali Kılıç, beraberinde Adana Hemoglobinopati Derneği Başkanı Prof.Dr. Akif Çürük, Hatoder Başkanı, Talasemi Federasyonu Denetleme Kurulu Başkanı Burhan Kerimoğlu ile birlikte geçtiğimiz gün MKÜ Rektörü Prof.Dr. Hasan Kaya’yı makamında ziyaret etti, yeni görevinin hayırlı olması dileklerini iletti.  

      Kılıç ziyarette; ülkemiz genelin de hemoglobinopatiler konusunda federasyon olarak yaptıkları çalışmalar ve faaliyetler hakkında bilgiler verdi, Mustafa Kemal Üniversitesiyle ilerleyen zamanlar da ortak çalışmalar yapmaya hazır olduklarını söyledi.   Sağlık Bakanlığınca hemoglobinopati kontrol programını ülke genelin de 41 ilde planlı bir şekilde yürütülmesinin memnuniyet verici olduğuna değinen Kılıç, bu konuda Hatay ilinin kendine özel bir stratejik eylem planının olmasının ise talasemi ve orak hücre anemi hastalıklarının bu bölgede yoğun olmasından kaynaklandığını bildirdi. Kılıç ayrıca, ilimizde bütün kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte federasyonlarına bağlı olan Hatoder’in ise STK olarak üzerine düşen görevi hassasiyetle yerine getiriyor olmasının memnuniyet verici olduğunu dile getirdi.

      MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Ali Kılıç’a üniversite hakkında bilgiler aktararak talasemi ve orak hücre anemi hastalıklarını önlemek ve mevcut hastalara daha iyi hizmet vermek için tıp fakültesinin imkanlarının giderek ciddi yatırımlarla arttırılması yönünde çalışmalar yaptıklarını bildirdi. Retör Kaya, ilerleyen zamanlarda yapılacak olan çalışmalar için her zaman hazır olduklarının mesajını verdi.

      Aynı heyet ardından Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Yusuf Önlen’i de makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Yusuf Önlen de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti ve bir süre sohbet ederek yeni dönemde yapılacak çalışmalar konusunda fikir alışverişinde bulundular.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir