hasan-kaasya

Mustafa Kemal Üniversitesi Rektör Adayı Prof.Dr.Hasan Kaya geçtiğimiz hafta sonu Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneğini ziyaret etti.

Prof.Dr.Hasan Kaya ziyareti sırasında şu bilgilere yer verdi; Siz değerli Hatoder yöneticileri  ve üyelerinin de bildiği gibi önümüzdeki günlerde yapılacak olan rektörlük seçimlerinde üniversite rektörlüğüne adaylığımı açıklamış bulunmaktayım. Mustafa Kemal Üniversitemizi ilerleyen süreçlerde  hak ettiği yere getirmek için bu göreve talip olduğunu, rektörlük seçimlerini kazanması durumunda MKÜ için en iyi çalışmaları yürüterek hizmet alanında ulusal ve uluslar arası arena da üniversiteyi hak ettiği yere getireceğini bunları yaparken de tüm paydaşlarla işbirliği içerinde olacağına, rektörlük görevine geldiği andan itibaren bütün Sivil Toplum Kuruluşlarıyla ortak projelerde bir araya geleceklerini ve mesleğimin tıp doktoru olmasından dolayı insan sağlığına yönelik yapılacak çalışmalar aşamasında tıp fakültesi başta olmak üzere, diğer fakültelerimizi de kalkındırmak için tüm imkânlarımızı seferber etmek için bütün çalışmalar hız kesmeden devam edecektir.

MKÜ Tıp Fakültesi bünyesinde 2002 yılından bu yana her türlü sağlık  çalışmalarına katkı sağladığına ve özellikle toplumsal bir halk sağlığı sorunu olan talasemi ve orak hücre anemi hastalıkları konusunda çok ciddi çalışmalar içerinde yer aldığına ve hematolojik diğer hastalıklar alanında da ilimiz ve bölgemizin birçok hastasına hizmet etmenin mutluluğunu yaşadığına değinerek rektörlük   seçimini  kazanması durumunda bunlara daha birçok yatırımları ekleyeceğini özellikle de talasemi ve orak hücre anemi hastaları diğer hematolojik hastalıkların çözümüne yönelik büyük bir gen merkezi ve bununla birlikte kemik iliği nakli için büyük merkezlerin kurulması için büyük yatırımları gerçekleştireceğini ve üniversitemizi hak ettiği yere getirmek için çalışmalarımıza gece gündüz demeden, mesai kavramı gözetmeden hizmetlerimize devam edeceğimizin altını çizmek isterim, dedi.

Hatoder Başkanı Burhan Kerimoğlu’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunlara değindi; MKÜ Rektör adayımız Sayın Prof.Dr.Hasan Kaya hocamızı derneğimizde misafir etmekten büyük onur duyduk. Kıymetli hocamız  hematoloji anabilim dalında 2002 yılından bu yana ilimize ve bölgemize çok ciddi katkılar sağlamış, emek sarf etmiş, taş üstüne taş koymuş fakültesinin kalkınmasına gerek hekimliği döneminde ve gerekse başhekimliği döneminde fayda sağlamıştır.

MKÜ Rektör adayımız Prof.Dr.Hasan Kaya hocamız; ülkemizde sayılır hematoloji profesörleri arasında gösterilmesiyle de ilimiz adına önemli bir değer olmuştur. Sayın Kaya, hekimliği döneminde hastalarımız arasında din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapamadan birleştirici hekimliğini ortaya koyarak günün her saatinde hastalarının yanında olmuş, onların sağlıklarına kavuşmasına da çok emeği geçmiştir. Hatay ilimizde ki talasemi ve orak hücre anemi hastalıkları konusunda yürütülen çalışmalara önemli katkılar sağlayıp, bu alanda hasta bebek doğumlarının sıfırlanması için elinden gelen çabaları da ortaya koymakla, çalışmalara yön veren isimler arasında yer almıştır. Hatoder Başkanı olarak hastalarımın her rahatsızlandığı dönemde yedi gün yirmi dört saat içerinde aradığım günlerde kesinlikle telefonlarımıza bakma inceliği göstererek hastalarımız adına yapılması gereken her şeyi en iyi şekilde ortaya koymuştur.

Sayın Hocamızın; MKÜ Rektörü seçilmesi durumunda üniversitemizin en büyük gelir kaynakları arasında gösterilen tıp fakültemizi kalkındırarak bölgeye çok daha iyi hizmet verecek kapasiteye getireceğinden hiç şüphemiz olmadığı gibi biz ve bizim gibi diğer sivil toplum kuruluşlarıyla da iyi münasebetler içerisinde olacağına olan inancımız tamdır. Sayın hocamıza, ziyaretinden dolayı şahsım ve yönetim kurulum adına bir kez daha teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim, dedi.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.