hatoder

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu, dernek üyesi Elmas Çiçek ile beraber geçtiğimiz günlerde Harbiye mahallesinde ikamet eden 45 yaşında ki orak hücre anemi hastası Cahit Aşkar’ı hasta yatağında ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Ayrıca farklı yıllarda ama aynı güne isabet ederek doğan iki farklı yaşta ki çocuklarının da doğum günlerini de kutlamayı unutmadı.

Başkan Kerimoğlu ziyaretiyle ilgili şu bilgilere yer verdi; Bu yıl içeresinde rahatsızlığı nedeniyle sık rahatsızlanan dernek üyemiz Cahit Aşkar’ı evinde ziyaret etmekten oldukça mutlu oldum. Bura da asıl amacımız, hastamızın moral yönünden desteklenmesi olduğu gibi aile yaşamın da çekmiş olduğu maddi imkânsızlıklara tanık olmaktır. Kaldı ki farklı yaşlar da olan ama aynı tarihte doğan birinci ve üçüncü çocuklarının doğum gününü kutlamak, aile fertleri ve komşularına karşı hastamızın yalnız olmadığı mesajını vermek biz sivil toplum kuruluşları için oldukça önemlidir.

Orak hücre anemi hastamız Aşkar, oldukça sık rahatsızlanarak sürekli tedavileri hastane ortamlarında yapılmaktadır. Maddi imkânı da iyi olmayan Aşkar devletin vermiş olduğu üç aylık bakıcı parasıyla evini ve çocuklarını büyütmek için mücadele vermektedir. Bu süreç içerisinde hastalarımızı yalnız bırakmayarak, onun ve ailesinin yanında olmaya çalıştık çocuklarının doğum günlerini kutlayarak aileye ve minik evlatlarına yalnız olmadıklarını bir kez daha gözler önüne sermeye çalıştık. Ailelerimizden maddi imkânları yetersiz, yaşam koşulları düşük birçok hastamızın fazla olması da bizleri oldukça üzmektedir. Üyemiz Aşkar’a geçmiş olsun der, onüç yaşında ki oğlu Hamdi ve altı yaşında ki kızı Işıl’ın da doğum günlerini kutlarım, dedi.

Defne ilçesi Harbiye mahallesinde oturan Cahit Aşkar’da doğuştan orak hücre anemi hastası olduğuna hastalığının onu maddi ve manevi yönde olumsuz etkilediğini ilerleyen yaşında daha fazla rahatsızlanmaya başladığını söyleyerek, normal hastalığının yanında kemik erimesi, görme ve diğer vücut fonksiyonlarının ilerleyen yaşın da normal yaşantıdan fazla sıkıntıya girdiğine dikkat çekerek, kendisinin maddi imkânlarının yetersiz olduğuna ve maddi yönden de uzanacak yardım eli beklediğini dile getiren Aşkar, derneğin onu imkânları ölçüsünde her alanda destekleme yoluna gittiğini söyleyerek eşi Gönül Aşkar’a iş imkânı sağlanmasını ve ona yardım eli uzatılmasını ve destek verilmesini istedi.

Dernek başkanımızın bizleri unutmayarak sürpriz bir ziyaret gerçekleştirmesi bizleri oldukça mutlu etmiştir. Başkanlık görevini yürüttüğü günden bu yana tüm hastalarına gece, gündüz demeden zaman ayıran fedakâr tutumlarını bizlerden esirgemeyen dertlerimizi paylaşan, bizlere moral olan başkanımız başta olmak üzere, yönetim kurulu üyelerine ve arkadaşlarıma bu güzel ziyaretten dolayı teşekkürler ederim, dedi.

Başkan Burhan Kerimoğlu ise aile ve çevredeki komşularla beraber çocukların doğum günü pastasını keserek, çocuklara hediyeler takdim etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.