buhan kerimoğlu

Türkiye Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu, Hatay Antakya Devlet Hastanesi Talasemi Merkezi personellerinin Antakya Alican Restaurantta düzenlemiş olduğu iftar programına katıldı.

Hatay Antakya Devlet Hastanesi Talasemi Merkezi Sorumlusu Dr.Gönül Oktay bölüm çalışanları adına şunları söyledi;  İlimiz de talasemi ve orak hücre anemi hastalıkları alanın da önemli bir sosyal eksikliğin doldurulması adına 6-7 yıldır ciddi çalışmalar içerisin de olan Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı Burhan Kerimoğlu ve ekip arkadaşları ilimizin ve ülkemizin kanayan yarası olan hemoglobinopati hastalıkları için yapılması gereken çalışmaları kamu kurum ve kuruluşlarıyla ve özellikle merkezimiz çalışanlarıyla bu alanda uyum ve işbirliği içerisinde yürütmektedir. Gerçek bir ekip ruhunu ortaya koyan başkanımız bu alan da çalışmalarını daha ilerilere taşımak adına Talasemi Federasyonu’nun içerisin de çeşitli kademelerde görev almış ve  geçtiğimiz aylarda da federasyon başkanlığına gelmiştir. Bu başarısı hem bizleri, hem sevenlerini ve bu alan da hizmet bekleyen ülkemizde ki diğer talasemili hastaları oldukça mutlu etmiştir. Böylesi bir programda bizlerle beraber olmasından dolayı da kendisine şahsım ve mesai arkadaşlarım adına teşekkür eder, yeni görevinde başarılar dilerim.

Kerimoğlu konuşmasında; Hatay Antakya Devlet Hastanesi Talasemi Merkezi bünyesinde uzun yıllardan bu yana talasemi ve orak hücre anemi hastalarımıza aynı zamanda evlilik öncesi talasemi kan testi yaptırmak için müracaat eden vatandaşlarımıza hizmet veren merkez çalışanlarımızın ramazan ayı içerisinde kendi aralarında aileleriyle beraber bir araya gelme arzusundan doğan birliktelik yemeğine katılmaktan onur duydum. Bu programda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Talasemi merkezin de görev yapan sağlık çalışanı arkadaşlarımızı yıl içerisin de ve özellikle yaz aylarında yoğun bir tempolu çalışmaktalar çünkü yaz aylarında artan evlilik müracaatları ebeveyn olmak isteyen vatandaşlarımızın evlenmeden önce  ‘’hemoglobinelektroforezi’’ kan testi için ziyaret ettiği önemli bir merkezdir. Bu merkez de hem hastalara hem de evlilik müracaatları sırasında vatandaşlara güler yüzlü hizmet veren merkez çalışanlarımıza bu anlamlı programdan dolayı teşekkür eder, çalışmaların da her daim yanlarında olduğumu bir kez daha belirtmek isterim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.