Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği’nin Avrupa Birliği Bakanlığı AB Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına  sunmuş olduğu ‘’Together for Thalassemia’’adlı ikinci Avrupa Birliği projesi de kabul edilerek 22 Şubat 2017 tarihinde başkanlık makamıyla, dernek arasında resmi sözleşme imzalamıştır.

Hatoder Başkanı Kerimoğlu şu bilgilere yer verdi; Avrupa Birliği Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nın gençlik programları projelerinin müracaatları için çeşitli aşamalarını dikkatle takip edip, gerekli çalışmaları yönetim kurulu olarak titizlikle sürdürdük. Zamanı geldiğin de müracaatımızı yaparak Erasmus + Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği,  Ana Eylem 2 Stratejik Ortaklıklar ve Ana Eylem 3 Politika Reformuna Destek-Yapılandırılmış Diyalog proje tekliflerinin değerlendirme sürecini bekleyerek nihayet projemiz Erasmus + Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği konu başlığı altında ’‘2016-3-TR01-KA105-036862 proje numarasıyla Together for Thalassemia’’ adı altın da başarılı projeler sıralamasın da yer alarak 18.428,00 avroluk bir projeyi ilimize kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Projenin açıklanmasından sonra ki süreçte takip edilecek çalışmaların başında 42 dünya ülkesinin herhangi birinden ilimize gelecek olan 17-30 yaş arası genç gönüllülerden sadece 2 kişinin bulunması sürecidir. Bu gönüllülerin Antakya ya gelmeleri için elimizden gelen çabalar ortaya konmakta ve bu süreci tamamlamak için yurt dışında bulunan derneklerle bağlantılarımızı dernek yönetim kurulu ve yetkililer aracılığıyla sürdürmekteyiz. Bulunacak gönüllüler sorasında hazırlık süreçleri tamamlanacak 6 aylık proje sürecimiz başlamış olacaktır.

Bu proje döneminde çalışmalarımıza destek olan AB Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı yetkililerine, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, dernek yönetim kuruluna, basın-yayın kuruluşlarımıza, dernek üyelerimize, kişi ve kişilere, hasta ve hasta ailelerine bir kez daha teşekkür ederim, dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.