DSC_4092-400x220

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Kerimoğlu, Başkan Yardımcısı Dr.Gönül Oktay ve Sekreter Esen Vural geçtiğimiz günlerde Hatay Antakya Devlet Hastanesi Talasemi Merkezi personellerinin Hematoloji Uzmanı Dr.Gül İlhan’ın ayrılışı onuruna verdikleri iftar yemeğine katıldılar.

Kerimoğlu konuşmasında şunlara değindi; Hastanemiz bünyesinde yaklaşık altı yıla yakın süredir erişkin hematoloji alanında talasemi, orak hücre anemisi ve diğer hematolojik alanda ilimizde bulunan birçok hastaya hizmet vermekte olan sayın Gül İlhan görevde bulunduğu süre içerisinde branşı itibariyle bölgemizin önemli bir eksikliğini tek başına sırtlayarak hastalarımıza rahatsızlıklarının her döneminde mesai kavramı gözetmeden hizmetini özveriyle yaparak önemli katkılar sağlamıştır. Elbette ki ilimize yönelik hizmetlerine daha iyisini katabilmek adına meslektaşı ve aynı zaman da MKÜ Rektörü Prof.Dr.Hasan Kaya’nın da girişimleri sonucunda Tıp Fakültesi Hematoloji bölümüne geçişi sağlanarak üniversite ortamında daha geniş imkanlar ölçüsünde hastalara hizmet edeceği için oldukça mutluyum, ülkemizde erişkin hematoloji alanında yeterli sayıda hekim olmayışından dolayı birçok ilde ki hastalarımız düzenli ve yeteri kadar tedavi alamamanın yanında tedavilerine yönelik ilaç raporlarını çıkarmak için dahi farklı illere gitmek zorunda kalmaktadırlar, bizler bu konuda Hatay’da ki hastalar ve aileleri olarak bundan dolayı bir kez daha şanlı olduğumuz düşünmekteyim.

Hatay Antakya Devlet Hastanesi Talasemi Merkezi Sorumlu Hekimi Dr.Gönül Oktay’da bölüm çalışanları adına şunları söyledi;  İlimizde talasemi ve orak hücre anemi hastalıkları branşın da önemli bir eksikliğin doldurulmasına katkı sağlayarak, hastalarımızın tedavilerinde bizlerle uyum ve işbirliği içerisinde çalışmış olmanız, gerçek bir ekip ruhunu ortaya koymuştur. Bu davranışınızdan dolayı şahsım ve mesai arkadaşlarım adına yeni görev yeriniz de başarılar dilerim.

Dr.Gül İlhan’da görev süresi içerin de talasemi ve orak hücre anemi hastalıkları gibi diğer hematolojik hasta grubunun tedavilerinde elinden gelen katkıları sağlamaya çalıştığını, Hatay ilinde çok fazla talasemi ve orak hücre anemi hastası bulunmasından dolayı oldukça üzgünüm,  bu hastaların yaşamları çoğu zaman pamuk ipliği kadar hassas ve önemsenecek kadar ciddi boyutları da gözler önüne sermektedir, dedi.

Hatay Antakya Devlet Hastanesinde ki görev yerimden ayrılsam da MKÜ Tıp Fakültesinde eğitim kariyerimi daha iyi seviyelere taşımak ve üniversitenin imkânlarını hastalarım adına iyi derecede kullanarak hizmet  edecek olmam ise benim için mutluluk vericidir, dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra Uzm.Dr.Gül İlhan’a hasta ve hasta aileleri adına Hatoder Başkanı Kerimoğlu bir plaket takdim etti ve yeni görev yerinde başarılar diledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.