hatay-il-saglık-muduru

HATODER “Talasemiyle Mücadelede Halk El Ele” projesi kapsamında

ziyaretlerine devam ediyor.

Hatay Talasemi  ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER) Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu, yönetim kurulu üyeleri ve beraberindeki heyetle birlikte İl Sağlık Müdürü Dr.Sabahattin Yılmaz ve Halk Sağlığı İl Müdürü Dr.Ümit Mutlu Tiryaki’yi makamlarında ayrı ayrı ziyaret etti.
Hatoder Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu; ‘’Talasemiyle Mücadelede Halk El Ele’’ projesi kapsamında yaptıkları çalışmalar hakkında her iki il müdürüne ayrı ayrı bilgiler aktararak Hatay ili genelinde talasemi ve orak hücre anemi hastalıklarını önlemek için kuruldukları günden bu yana çalışmalarımıza azim ve kararlılıkla devam etmekteyiz. Bu projelerimizden bir tanesi de 21 Ekim-22 Kasım 2013 tarihlerinde başlattığımız ve içeriği halk eğitimine yönelik olan saha çalışmalarımızdır. Bu saha çalışmalarımızın ana sponsorluğunu üstlenen İstanbul Medicalpark Özel Göztepe Hastanesi yöneticileri derneğe destek vermekle ‘’Hatay İli Hemoglobinopati Kontrol Stratejisi ve Eylem Planına’’ katkı sağlamış oldular. Bu kapsamda halkımızın bu hastalıkları tanıması ve farkına varmaları herkes için oldukça önemlidir. Hatoder ailesi olarak bu ve buna benzer projelerimizin devamı zamanla Hatoder ailesi tarafından yeniden hayata geçirilecektir, dedi.

İl Sağlık Müdürü Dr.Sabahattin Yılmaz ve Halk Sağlığı İl Müdürü Dr.Ümit Mutlu Tiryaki’de; Hatoder yöneticilerinin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek; Talasemi ve orak hücre anemi hastalıklarının ne denli önemli ve ciddi bir halk sağlığı sorunu olduğunu, hastalıkları sıfıra getirmek ve hasta bebek doğumlarının önüne geçilmesi adına  oldukça önemli bir proje yürütüldüğünün önemine vurgu yapılarak, ilerleyen zamanlarda bu hastalıklar için ciddi çalışmaların devamı konusunda  karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu ve çalışmalarda emeği geçen herkese de teşekkür edildi.

Hatoder Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu, ziyaretin anısına Dr.Yılmaz ve Dr.Tiryaki’ye çalışmalarda dağıtılan şapka, tişört, boyama kitabı ve el broşürlerinin örneğini sunarak, birer de plaket takdim etti.

hatay-halk-saglıgı-muduru

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.