Defne İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ufuk Değirmenci ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan’ı ziyaret etti.

Dr-300x171

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Fatih Altınöz ve Genel Sekreter Esen Vural ile birlikte geçtiğimiz günlerde Defne İlçesi, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ufuk Değirmenci ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan’ı makamlarında ayrı ayrı ziyaret ettiler.

Ziyaretinde konuşma yapan Hatoder Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu şunlara değindi; “Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları konuşunda ilimiz genelinde son 4 yılda ciddi anlamda çalışmalar yapıldığına bu çalışmalarda dernek, kamu kurum ve kuruluşlarının ortak işbirliği içerisinde olduklarına değinerek, bu kurumların başında sağlık ve milli eğitim camiasının ön planda olduğuna değinerek hastaların sağlık kuruluşlarından almış oldukları hizmetin, ilgi ve alakanın oldukça memnuniyet veridi olduğuna dile getirdi.

Mevcut hastalarımız ve ailelerin en önemli sorunlarının başında ise her eğitim öğretim yılında hastaların okul dönemleri içerisinde sıkça rahatsızlanmaları sonucunda okul eğitimlerini istenilen düzeyde yapamadıkları ve bundan dolayı devamsızlıklarının ön planda olduğuna dikkat çeken Hatoder Genel Başkanı Kerimoğlu, hastaların okul sorunlarına yönelik Hatay Valimiz Sayın M.Celalettin Lekesiz’in geçmiş yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı ile bu konu üzerinde görüşmeler yapmıştır, bu konuda hastaların okul dönemlerinde sizlerin de onlara destek olması katkı sağlaması hastaların okul hayatına tutunmalarına önemli katkı sağlayacaktır, dedi.

Defne İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ufuk Değirmenci’de şöyle konuştu; ilçemiz genelinde iki özel hastane ve aile sağlık merkezleriyle tüm hasta ve hasta ailelerine en iyi hizmeti sunmak için elimizden geleni yapmaktayız. Talasemi ve orak hücre anemi hastalıkları konusunda ise bölgemizde devlet hastanesi olmadığı için tedavilerine bu yönde katkılarımız direk olarak bulunmamaktadır. Fakat aile sağlığı merkezlerimize evlilik için müracaat eden çiftler için ise talasemi ve orak hücre anemi hastalıkları konusunda çok ciddi danışmanlık hizmetleri vermekteyiz, dedi.
Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan’da şunlara değindi; daha önce ki yıllardan talasemi ve orak hücre anemi hastalıkları için ilimiz genelinde yapılan çalışmaları gerek kamu kurum ve kuruluşları, gerekse dernek olarak sizlerin aracılığıyla yakinen takip etmekteyiz. Bizlerde milli eğitim camiası olarak hastalarımızın eğitim, öğretim dönemlerinde onlara sahip çıkmak okul eğitimlerinde onlara destek olmak ve bu konuların hassasiyetini göz önüne alarak onlara geçmişte olduğu gibi bundan sonrada destek olmak ve düzenli bir okul hayatı geçirmeleri için elimizden geleni hep birlikte yapmak, karşılıklı istişaremizi sürdürmek hastalarımızın okul sorunlarını ortadan kaldırma adına oldukça önemlidir.” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.