Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve Türkiye Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve dernek denetleme kurulu üyesi Elmaz Akoğlu geçtiğimiz günlerde Antakya Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne yeni atanan Sabri Tazeaslan’ı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

Başkan Kerimoğlu, toplumsal bir halk sağlığı sorunu olan talasemi ve orak hücre anemi hastalıkları konusunda dernek olarak il genelinde yapılan çalışmalardan ve federasyon olarak da ulusal alanda yaptıkları çalışmalardan bilgiler aktardı. Antakya Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce sunulan eğitim hizmetlerinden derneğin el sanatları ve proje bazında ki çalışmaları yönün de istişarelerde bulunan Kerimoğlu, Avrupa Birliği Bakanlığınca yürüttükleri gençlik değişimleri projesi hakkında da bilgiler aktararak bu konuda değerlendirmeler de bulundu.

Antakya Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sabri Tazeaslan’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunlara değindi; ilimiz genelinde ki talasemi hastalığının ne denli önemli bir halk sağlığı sorunu olduğuna değinerek, taşıyıcılığın ilimizde oldukça yaygın olduğunun altını çizdi. Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak alt yapımız ve fiziki şartlarımız her türlü kurslara ve sanatsal etkinliklere oldukça elverişli durumdadır. Bu konuda engellilere yönelik ilerleyen günlerde bazı kursları açmayı planlamakta ve sivil toplum kuruluşlarının projelerine de kendi alanlarımızda da orta olmaya hazır olduklarını dile getirerek dernek yöneticilerine çalışmalarında başarılar diledi.

 

BURHAN KERİMOĞLU

HATODER BAŞKANI

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir