a

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı Burhan Kerimoğlu Çanakkale Zaferiyle yayınladığı mesajında şunları söyledi;Kurtuluş mücadelemizin ve tarihimizin en hüzünlü ve onurlu zaferlerinden biri olan Çanakkale Zaferi unutamayacağımız ölümsüz destanların yazıldığı eşsiz zaferlerden biri olmakla birlikte yokluklar içinde her alanda mücadele veren Türk milletinin, çağın en güçlü devletlerine ve silahlarına karşı  topyekun direnişini  ortaya koyan gerçek bir bağımsızlık destanıdır.

Bu destanın her anında insanlık onuru ve şerefi yatmaktadır, bu yüce onur ve şeref düşmana sadece silahlı mücadelede değil, vermiş oldukları insanlık dersinin örnekleriyle de düşman askerlerine baş eğdiren aziz Mehmetçiklerimize aittir. Girdiği her çatışmada yaraladığı düşman askerlerini, canını bile tehlikeye atarak, sırtlarına alıp düşman siperlerine kadar götürme cesaretini gösterebilen yiğit Mehmetçiklerimiz, işgal devletlerinin her bir rütbesindeki askerini kendisine hayran bırakacak kadar asil bir davranışlar sergilemiş, savaşın yalnızca öldürmekten ibaret olmadığını da tüm dünya milletlerine bir kez daha göstermiştir.

İkiyüzelli bin insanımızın şahadet mertebesine ulaştığı Çanakkale’de kadın, erkek, genç, yaşlı, her yaştan insanımız cephedekiler için ellerinden gelen her türlü yardımı, fedakarlığı, canlarını bile düşünmeden üstün gayretlerle yapmayı bildikleri gibi dünya tarihine altın harflerle Çanakkale geçilmez diye yazdırtan aziz Türk milleti kendisine yönelen bu vahşice akına, sırt sırta vererek elbirliğiyle iman gücüyle dur demesini de bilmiştir. Bu cephenin isimsiz asil kahramanları, vatanın her bir köşesinden Çanakkale’ye akın akın koşar iken, asla geri dönmeyi bile düşünmediler. Türk evlatları onur ve haysiyetlerini en güzel şekilde korumakla üzerlerine düşen görevi de her zaman ki gibi layıkıyla yerine getirmişlerdir.
     Onurlu Türk milleti, Çanakkale Zaferi’ni elde etmekle, sadece bir zafer değil, Türk milletinin Anadolu’daki varlığının devamını da bir kez daha sağlamışlardır. Övgülerin en güzeline layık olan Çanakkale Şehitleri asla unutulmayacağı gibi Türk milletinin kalbinde her daim ebediyen yaşayacak ve yaşatılacaktır. Dünya tarihine altın harflerle kazınan ve Çanakkale’de üstün başarılar elde eden aziz şehitlerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anarken ruhları şad ve mekânları cennet olsun diyorum, dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir