timthumb

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerinin geçtiğimiz hafta içerisinde düzenledikleri Hatoder 1.Talasemi Yaz Kampı sona erdi.

Hatoder Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu organizasyonla ilgili şu bilgilere yer verdi; Derneğimiz tarafından bu yıl birincisi düzenlenen Hatoder 1.Talasemi Yaz Kampı 15-20 Eylül 2014 tarihleri arasında Antalya ilinin doğal, kültürel ve tarihi dokusunun iç içe yer aldığı Manavgat ilçesi Side bölgesi  Herapark  otelde beş gece altı günüz olmak üzere gerçekleştirildi.

Dernek olarak bu programa Ağustos ayının başından bu yana hazırlandıklarını hasta ve ailelerine, dernek üyelerine kendi bütçe imkânları dâhilinde unutulmaz bir tatil fırsatı imkânı sunduklarını ve bunu başarmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Hatoder olarak yaptığımız organizasyona ilimizden 19, İstanbul ilinden 2, İzmir ilinden 1, Gaziantep ilinden 1, Adana ilinden 1 ve Düzce ilinden 1 olmak üzere toplamda 25 kişilik talasemi ve orak hücre anemi hastası ve ailesi katılmıştır. Ayrıca yaptığımız organizasyona iki günlüğüne Türkiye Talasemi Federasyonu Ali Kılıç’ta teşrif ederek hasta ve hasta ailelerinin sorunları dinledi hastalara yönelik yapılan ve yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Hatoder’in düzenlediği yaz kampının hastalar adına büyük moral ve motivasyon desteği olduğuna değindi.

Hatoder Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu, katılımcıların birinci gün itibariyle otele ulaşım, konaklama işlemleri tamamlanarak, yerleşmeleri sağlanmıştır. Diğer günlerde ise Manavgat ve Side’nin tarihi, doğal, kültürel ve turistik yerlerinin gezilmesiyle hasta ve hasta aileleri moral dolu günler geçirmişlerdir. Bunların yanında bu programlar içerisinde birde yat turu düzenlenerek katılımcılar sabah 9’dan akşam 5’e kadar tur eşliğinde çeşitli turistik yerleri de görme ve gezme imkânı bulmuşlardır. Katılımcılar her gece farklı mekânlar da eğlenme imkânı bularak moral ve motivasyonlarını  en üst seviyelere çıkarmıştır, ayrıca katılımcılar her şey dahil sistemde otel imkanlarından faydalandırılmış ve hizmet adına deniz, havuz ve güneşin de eklenmesiyle tatilin tadını doyasıya çıkarmışlardır.

Başkan Kerimoğlu konuşmasının sonunda şunlara değindi; bu yıl birincisini    düzenlediğimiz Hatoder 1.Talasemi Yaz Kampını bizler için bir tecrübe olmuştur, bundan sonra ki yıllar da bu organizasyonlar genişleterek daha çok katılımcıya ulaşmayı hedeflemekteyiz, hasta ve ailelerini bir araya getirerek aralarında ki sosyal etkileşimi sağlamayı, hastalıklarına yönelik bilgi alışverişine katkı sağlamayı, hastalıklarından uzaklaşarak moral bulmalarını sağlamak için elimizden gelen çalışmaların en iyilerini yapmak için Hatoder ailesi olarak organizasyonlara devam edeceklerini söyledi.

Ayrıca kamp organizasyonu sırasında Hatay Valisi Sayın M.Celalettin  Lekesiz’in tayinin çıktığının haberini alması üzerine düzenlenen veda yemeğine katılamamanın derin üzüntüsü bildiren ve Sayın Lekesiz’in ilimizde yaptığı talasemi çalışmalarına vermiş oldukları büyük katkılardan dolayı hem şahsına, hem eşine teşekkür içeren  ve kamp hakkında da kısa bilgiler aktarmak için bir telgraf çeken Hatoder Genel Başkanı Kerimoğlu minnet ve şükran dileklerini dernek ve hastalar adına bildirdi ve Sayın Lekesiz’e yeni görevinde de başarı dileklerini iletti ve ilimizde ki çalışmaların artarak devam etmesi için el birliği içerisinde çalışacaklarını dile getirdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir