Hatay İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği (HİHUD)  tarafından iç hastalıkları uzmanları başta olmak üzere dahili tıp bilimlerinde birçok farklı branştan doktorların  tedavi yaklaşımlarını, klinik tecrübe ve kanıta dayalı tıp işbirliği ile en yüksek düzeyde sağlamayı hedefleyerek düzenlenen  1.İç Hastalıkları Günlerine katılım gösteren  Hatay Talasemi Ve Orak Hücre Akdeniz Anemi Hastalıkları Derneği kongreye katılım gösteren ziyaretçilere Talasemiyi anlattı.

09 – 12 Eylül 2021 tarihleri arasında yüz yüze katılımla Antakya Ottoman Palace Oteli’nde gerçekleşen  1.İç Hastalıkları Günlerinde Hatay Talasemi Ve Orak Hücre Akdeniz Anemi Hastalıkları Derneğinin açtığı stantta Başkan Hasan Yetkin, Talasemi Merkezi Sorumlu Doktoru Gönül Oktay ve Yönetim Kurulu Üyeleri hazır bulundular. Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Hasan Kaya, Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi  Başhekimi Prof.Dr. Yunus Doğramacı, Hematolog Dr.Gül İlhan, Dr.Cihan Ural, Dr.Murat Kaçmaz, Dr.Seçil Bolyen, Çocuk Hematoloji Doktoru Dr. Can Acıpayam, Dr.Mustafa Cemaloğlu ve çok sayıda ziyaretçi stantı ziyaret ettiler.

Önemli bir organizasyonda yer almaktan son derece mutluluk duyduklarını söyleyen Hatay Talasemi Ve Orak Hücre Akdeniz Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı Hasan Yetkin ,Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte1.İç Hastalıkları Günlerinde  üç gün boyunca Talasemi ve Orak Hücre Anemi hastalığını hatırlatmak,bilgilendirmek adına önemli bir çalışmaya imza attıklarının altını çizerek  böylesine güzel bir programa imza atan Hatay İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği’ne teşekkür etti.