Untitled-1-210

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı Burhan Kerimoğlu,  yönetim kurulu üyelerinden Dr.Gönül Oktay, Deniz Seçkin ve Antakya Devlet Hastanesi Talasemi merkezi personellerinin yanı sıra dernek üyelerinin katkılarıyla hazırlanan 14 yaş grubunda ki çocuk ve genç katılımıyla oluşan 130 hastasını Ramazan Bayramı öncesin de bayramlıklarla sevindirmeyi unutmadılar.

Başkan Burhan Kerimoğlu bayramlık dağıtım törenin de yaptığı konuşmasın da dini bayramların insanlar arasında birlik, beraberlik, yardımlaşma, dayanışma, kardeşlik ve dostluk duygularını güçlendiren, millet olma iradesini ortaya koyan nadide günlerin başında geldiğine değindi. Dernek olarak her bayram öncesin de olduğu gibi bu yılda hasta ve hasta ailelerimizle birlikte olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Yaklaşık olarak beş yıldan bu yana sürdürmüş olduğumuz bayram birlikteliğimiz de hasta ve hasta ailelerimizle bir araya gelmek, onlarla hem bayramlaşmak hem de bayramlık kıyafetlerini takdim etmek bizleri camiamız olarak bizleri mutlu etmektedir.

Dernek olarak elbette ki toplum adına yapılması gereken örnek davranışların içerinde yer almak, bizden sonra ki nesillere de bu geleneği aktarmak, örnek olmak bizler için bu davranışları sürdürmek hepimiz için mutluluk vericidir. Önemli olan bayram günlerinin haricinde de yardıma muhtaç kişi ve ailelere sahip çıkmak, paylaşmayı bilmek, onlara destek olmak biz sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların sergileyeceği en ulvi davranışların başında gelmelidir. Bu davranışlarla yardıma muhtaç aileler ve hastalarımız arasında uzun yıllar sürüp gidecek bir gönül köprüsünü kurmak en temel görev olmalıdır. Hatay’ımızın her ilçesinden bizleri kırmayarak buralara kadar gelen bütün hasta ve ailelerimize şahsım, yönetim kurulum ve dernek üyeleri adına teşekkür eder, sağlık ve huzur içerisinde mutlu bayramlar dilerim,dedi.

Programa, Hatay Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Kurum Başkanı Uzman Dr. Ali Pekmezci,  Antakya Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi Dr.Bayram Kerkez, Talasemi Merkezi Sorumlusu ve Hatoder başkan yardımcısı Dr. Gönül Oktay ve sağlık çalışanları katılarak, hep beraberce çocukların bayramlıklarını takdim edip, hasta ve hasta aileleriyle de tek tek bayramlaşarak bayramlarını kutladılar.

Bayramlık törenine mazeretleri sebebiyle katılmayan hasta ve hasta ailelerinin kıyafetleri yetkililerce teslim alınarak daha sonra hastaneye gelen hastalara takdim edileceği belirtildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.