emre

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve yönetim kurulu üyeleri dernek binasında bir araya gelerek 12 yaşındaki talasemi hastası Emre Atılgan’a sahip çıktılar.Hatoder Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu açıklamasında şunlara yer verdi;

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve yönetim kurulu üyeleri dernek binasında bir araya gelerek 12 yaşındaki talasemi hastası Emre Atılgan’a sahip çıktılar.Hatoder Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu açıklamasında şunlara yer verdi; göreve geldiğimiz günden bu yana ilimizde bulunan 2000 bine yakın talasemi ve orak hücre anemi hastası kişilerin ve ailelerinin her daim yanlarında olduk, maddi ve manevi sorunlarında,  hayata tutunmalarında, yaşam mücadelelerin de onlara birçok katkılar sağladık. Bunlardan biri de Antakya Merkeze bağlı Aşağıoba Köyünde ikamet eden Atılgan ailesinin 12 yaşında ki talasemi hastası Emre kardeşimizdir. Talasemi hastası Emre’ye uygun bir ilik vericisi bulunduğu, Emre’nin ilik nakli için uygun olduğu yaklaşık 6 ay önce hekimlerince aile bireylerine söylenmiş ve gerekli kan testleri sonrasında uygun vericinin 14 yaşındaki ablası Melisa olduğu saptanmıştır. Uygun ilik bulunmasına rağmen maddi imkânları çok kısıtlı olan Atılgan ailesi yakın zaman içerisinde derneğimize müracaat ederek durumu anlatmış ve yardım talep etmiştir. Bizlerde dernek olarak bu konuda Anne Kader Atılgan’a elimizdeki imkânlar ölçüsünde yardım elimizi uzatmaya her daim hazır olduğumuzu bunun için gerekli ne varsa yapacağımızı bu uzun tedavi döneminde onları yalnız bırakmayacağımıza söz verdik.

Ocak 2013 yılı içerisinde Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesinde yapılacak olan ilik nakil operasyonu için ilk etapta ailenin devlet tarafından karşılanmayan kişisel ihtiyaçları için, konaklama, yeme-içme, gidiş-geliş vb. masraflar için ortalama 6-7 bin TL. paraya ihtiyaç olduğunu bunun ancak 500 TL.si dernek bütçesinden karşılana bilmiştir. Hastamızın ilik nakli gerçekleşirse yaklaşık 6 ay hastanede kalması gerekmektedir, burada kalınacak süre zarfında aileye maddi destek vermek için başta Hatay Valimiz Sayın Mehmet Celalettin Lekesiz’in desteklerine, kamu kurum ve kuruluşlarının, hayırsever iş adamlarının, hayırsever vatandaşlarımızın maddi desteklerine büyük ihtiyaç duymaktayız. Bu konuda bizler hastalarımızla hayırseverler arasında köprü vazifesi görerek yardım sağlama yoluna gitmekteyiz. Hastamıza ve ailesine destek olmak isteyen hayırseverler Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı Burhan Kerimoğlu’na ve yönetim kurulu üyelerine www.hatoder.com adresin ki iletişim bilgilerinden veya hatoder@hotmail.com  adresine e-mail atarak bizlere ulaşarak iletişime geçilebilirler. Hatoder Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ayrıca 500.TL oluşan yardım zarfını Anne Kader Atılgan’a takdim ederek, Emre’nin bu hastalığı nakilden sonra tamamen yenmesi için umutluyuz, bizler sizlerin her daim yanında olmak için varız dedi ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

Anne Kader Atılgan’da şunları dile getirdi; 12 yaşında ki oğlum Emre talasemi hastası olmasından dolayı yaşıtları gibi doyasıya oyun oynayamadı, sürekli hastanelere taşındık, tedavilerini aksatmamak için her türlü fedakârlığı yaptık, en sonunda ilik nakli bizim için umut verici oldu, nakil tutarda sağlık durumu iyiye giderse artık oğlumda çağdaşları gibi uzun bir tedavi sürecinden sonra koşup oynaya bilecek, okul eğitimine düzenli gidebilecek olması  bizler güzel için güzel şeylerdir. Bizlere maddi ve manevi yönden destek olan Hatoder Başkanı Burhan Kerimoğlu ve yönetim kuruluna, doktorlarımıza, bizlere destek olacak kişilere teşekkür ederim diyerek hayırsever kişilerden desteklerini esirgememelerini diledi ve eşinin de uzun zamandır işsiz olduğunu dile getirdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir