Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu Hatay Sosyal Güvenlik Kurumu Antakya Merkez Müdürü Cemallettin Çolak’ı makamında ziyaret etti.


Başkan Kerimoğlu ziyaretinde şu bilgilere yer verdi; Görev de olduğumuz günden bu yana talasemi ve orak hücre anemi hastalıkları konuşunda il genelinde ki ciddi çalışmaların çoğunluğunu kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte yaptıklarını bunların başında hastaların sosyal sorunlarına yönelik çalışmalar geldiğine dikkat çekti. Özellikle hasta ve hasta ailelerinin Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesin de olan iş ve işlemlerinde destek olunmasını isteyen Kerimoğlu, bu hastalara sahip çıkmanın önemine dikkat çekerek, bu hastaların doğuştan itibaren yaşamları boyunca maddi ve manevi olarak zorlu bir yaşam sürecinin ağır yükünü sırtlarında taşımakla birlikte en büyük sorunlarının işsizlik ve bu işsizlik ile beraber gelen sigortalı olamama durumu kişileri derinden etkilediği gibi yaşamdan kopmalarına da sebep olmaktadır. Bundan dolayı bu hastalarımıza özel sektörde ki firmaların iş vererek onlara destek olması, sigortalı olmaları hepimizin ümit ettiği durum olduğu gibi bunun bir vatandaşlık görevi olduğuna da değindi.

Hatay Sosyal Güvenlik Kurumu Antakya Merkez Müdürü Çolak ise Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı Kerimoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunlara değindi; Şahsım ve kurumum adına bizler, siz değerli dernek yöneticilerinin, dernek üyelerinin, hasta ve hasta ailelerinin yanında olmaktan mutluluk duymaktayız. Talasemi ve orak hücre anemi hastalıkları konusunda yapmış olduğunuz çalışmaları yakinen takip etmekteyim. Bu tip kronik hastalıklar grubu ilimiz adına gerçekten acı bir tablodur. Talasemi ve orak hücre anemi hastalıklarıyla mücadele için kamu, kurum ve kuruluşları olarak, bizler de sizlerin bizlere düşen iş ve işlemleri esnasın da elimizden geleni yaptığımız gibi bundan sonra da yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim.

Sizlere bu meşakkatli çalışmalarınız da bu işlemlerde hasta ve hasta ailelerine vermiş olduğunuz destek ve emeklerden dolayı sağlık ve esenlikler dilerken şahsım ve kurumuma yapmış olduğunuz nazik ziyaretten dolayı da şahsınıza bir kez daha teşekkür ederim, dedi.