sadullah-ergin-hatoder

Mücadelenizin yanındayız..

Adalet Eski Bakanı AKP Hatay Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin, geçtiğimiz Cumartesi günü Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği’ne yönelik ziyarette bulundu. Derneğin Hocaoğlu iş hanındaki yeni oluşturulan yerinin açılışını da yapan Ergin, yaptıkları çalışmalardan dolayı Dernek Başkanı Burhan Kerimoğlu’na övgüler yağdırdı ve her konuda destekçileri olacaklarını ifade etti.
HATODER Başkanının hem farkındalık oluşturma hem de hastalıkla mücadelesinde, onlara maddi ve manevi katkı sunmak, önleyici tedbirler almak noktasında bu gayretlerinin her türlü takdirlerin üzerinde olduğunu söyleyen Ergin, “Huzurlarınızda başkanıma açık çek veriyorum. 7/24 telefonlarımız, mesaimiz her şeyimizle bu mücadelenizin yanındayız. Bize hangi zeminde, zaman diliminde görev düşüyorsa, bizden hangi konuda yardım talep ediyorsanız, imkanlarımızın hepsini size seferber etmeye söz veriyoruz. Bunlar bizim de yavrularımız, canlarımız, ciğerlerimiz; dolayısıyla bu yolculuğunuzda sizi yalnız bırakmayacağız. Bu yolculuktaki mücadelenizde yükünüzü bölmek ve bölüşmek istiyoruz. Mücadelenizin yanındayız. Omuzlarımızı bu yükün altına koymak istiyoruz” dedi.
Derneklerine yönelik ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade eden Hatoder Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu, faaliyetleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler sundu. Derneğin talasemi ve orak hücre anemi hastaları, aileleri, sağlık çalışanları ve gönüllü kişilerce kurulduğunu, Hatay ili genelin de talasemi ve orak hücre anemi hastalıklarıyla mücadeleyi hedeflediklerini ve yardıma muhtaç hasta ve hasta ailelerine destek olmakla birlikte il genelinde hasta bebek doğumlarının önüne geçmek içinde çok ciddi çalışmalar yaptıklarını söyleyen Kerimoğlu, özellikle göreve geldikleri 23 Mayıs 2010 yılından bu yana ciddi bir şekilde kararlılıkla çalışmalar yaptıklarını, bunda da başta Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz ve kıymetli eşlerinin katkılarının önemli olduğu dile getirdi. Bu konuda sağlık otoritelerinden, diğer kamu, kurum ve kuruluşlarının bu hastalığı sonlandırmak ve mevcut hastaların da sorunlarına yönelik çalışmalarda elbirliği içerisinde çalışmaları sürdürdüklerini belirten Kerimoğlu, “Son üç yılda dernek olarak çok ciddi projelere imza attık. Geçtiğimiz günlerde ‘talasemiyle mücadelede halk el ele’ projesinde tüm Hatay’da 60 bin kişiye talasemi ve orak hücre anemi hastalığını anlattık ve hasta bebek doğumunu önleyene kadar da bu mücadelenin devam edeceğini bildirdik. Derneğimiz zaman zaman ciddi maddi sorunlar yaşamakla birlikte, hastalarımıza yardım elimizi uzattığımızı gören bazı yardım sever dostlarımızın desteğiyle ayakta durmaktayız” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir