hatoder başkanı burhankerimoğlu

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu; Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavıyla ilgili olarak yazılı bir açıklama bulundu.

Kerimoğlu açıklamasında şunlara yer verdi; Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) müracaatları 23 Şubat-9 Mart 2016 tarihleri arasın da lise, önlisans, lisans ve yükseklisans mezunu engelli memur adaylarımızın müracaatlarını ÖSYM Başkanlığına belirtilen tarihler arasında kurumun resmi web sitesi üzerinden yapılmıştır. Yapılan kayıt işlemleri sonrasın da geçen zaman zarfında engelli memur adayı vatandaşlarımız için yetkili makamlar tarafından engelli kişilerin engel durumlarına göre gerekli iş ve işlemler yürütülerek, gerekli görülen bütün hazırlıklar günler öncesinden tamamlanmıştır.

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı heyecanı, 24 Nisan 2016 tarihinde saat 10:00 da başlayacaktır. Adayların sınav yerlerinde belirtilen süreden önce gelmeleri onların faydalarına olacaktır. Ülkemizde binlerce engellinin, devlet memuru olma hayalini süsleyecek olan sınav maratonunda yarışacak olan adayların sınav giriş yerlerini https://ais.osym.gov.tr/ adresi üzerinden sınav öncesinde tekrar gözden geçirmeleri ise adayların faydasına olacaktır.

Kerimoğlu sözlerinin sonunda şunlara değindi; Engelli kardeşlerimizin yaşamlarında kendilerine yeni bir sayfa açmaları adına oldukça önemli olan 60 dakikalık sınav süresinde başta bilgi birikimi, süresiyi iyi kullanmak, sınav heyecanına da yenik düşmemek en önemlisidir.

Bu duygu ve düşüncelerden yola çıkarak bu hafta Pazar günü yapılacak olan sınav da talasemi ve orak hücre anemi hastalarımız başta olmak üzere, sınav maratonunda ter dökecek olan diğer engel grubunda ki kardeşlerimize de üstün başarılar dilerim.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir