timthumb

TALASEMİ FEDARASYONU BAŞKANI BURHAN KERİMOĞLU MEDİCAL PARK SAMSUN HASTANESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

 

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve Türkiye Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve Hatoder Yönetim Kurulu Sekreteri Esen Vural ile birlikte geçtiğimiz günlerde Medical Park Samsun Hastanesi’ni ziyaret etti.

 

Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Kerimoğlu’nu hastane ziyareti sırasında Medical Park Samsun Hastanesi Genel Müdürü Dr. Hakan Özcan, Başhekim Dr. Mustafa Şen, Çocuk Hematoloji ve Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Davut Albayrak ve hastane yöneticileri eşlik ettiler.

 

Başkan-KERİMOĞLU-Samsunda1

Hastane Genel Müdürü Dr. Hakan Özcan tarafından verilen brifing de özellikle Çocuk Kemik İliği Nakil Ünitesinin Hepa filtreli steril özellikli servis özellikleri, yüksek teknolojiye dayalı kök hücre dondurma ve toplama ünitesi, terapötik aferez ünitesinin yer aldığını ve bu birimlerde ki personellerin konusunda uzman kişilerden olduğuna da ayrıca değinerek, özellikli olan merkezlerini Türkiye’nin hizmetine sunmaktan ve uluslararası akredite bir merkez olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Hastane Başhekimi Dr. Mustafa Şen’de sorumluluklarının bilincinde olarak çalışmalarını sürdürdüklerini ve hasta çocukların sağlıkları için yatırımları da ihmal etmeyerek NADEP (Nakil Aileleri Destek Projesi)  hakkında bilgiler aktardı. Uzaklardan gelerek Samsun’da kemik iliği nakli uygulanan çocuk ve ailelerine hastane ortamından ayrıldıkları süreçten sonra ki günlük kontrollerine daha zahmetsiz gidip gelmeleri için 1 oda 1 salon şeklinde 55metrekarelik eşyalı hijyenik daireleri onlara tahsis ederek destek olduklarını ifade etti.

Kerimoğlu aldığı brifing sonrasında; Hatay ilinde talasemi ve orak hücre anemi hastalıkları konusunda mevcut hastaların maddi ve manevi alanda çekmiş oldukları sıkıntıların önlenmesi gerekse hasta bebek doğumlarının önlenmesine yönelik kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte 2010 yılından bu yana yapılan çalışmalardan bahsetti.

 

Başkan-KERİMOĞLU-Samsunda2

 

Kerimoğlu her insanın yaşamını sağlıklı dolu günlerle geçirebilmesi için özel sektör kuruluşlarının ülke genelinde her hastalık alanında olduğu gibi talasemi ve orak hücre anemi hastalıkları alanında da çok özellikli üniteler oluşturmalarının memnuniyet verici olduğuna değinerek bunlardan özellikle kemik iliği nakli konusunda Samsun Medicalpark Hastanesinin nakil hastaları adına çok önemli yatırımların yapıldığını gördüm, yapılan merkezin sadece Samsun ve bölgesine değil tüm ülkeye hitap edecek büyüklükte olduğunu görmek cami olarak       bizleri rahatlatmıştır. Özellikle Doğu ve Güneydoğu’da birçok talasemi hastalarının fazla   zahmet çekmelerine yerine Medical Park Samsun Hastanesi bünyesinde de kemik iliği  nakillerini olmuş olarak sağlıklarına kavuşmaları bizler için mutluluk vericidir, dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.